KONST / Litografier / Litografi 13242247
nr 1324 2247
Esaias Thorén
(1901-1981), Sverige
Litografi, Signerad, numrerad 15/50, daterad 1951. Motivet: 25x35cm, oramat löst blad
Esaias Thorén, född 1901 i Halmstad, död 1981, svensk målare och grafiker.
Utrop:
800 kr
Såld:
900 kr
måndag 4 maj 2020
kl 18:19:55
500 kr
600 kr
700 kr
800 kr
800 kr
800 kr (Budbetjänt)
Esaias Thorén
Läs mer om Esaias Thorén